Zmarł Kazimierz Królikowski

ByLGD Prowent

Zmarł Kazimierz Królikowski

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 11 marca 2023r.  zmarł w wieku 92 lat śp. mgr inż. Kazimierz Królikowski – niezwykły Człowiek, który w 2006 roku powołał do życia Partnerstwo dla Rozwoju Obszarów Wiejskich Ekonomika – Nauka – Tradycja „PROWENT” Lokalna Grupa Działania.

Kazimierz Królikowski był Człowiekiem niezwykłym, który swoimi projektami o dekadę wyprzedzał rzeczywistość, Jego poczucie humoru i anegdoty znał każdy, kto choć chwilę miał możliwość przyglądać się Jego pracy i realizowanym projektom. Fundacja Międzynarodowe Centrum Kształcenia i Rozwoju Gospodarczego Mielec, następnie LGD „PROWENT” to z pewnością dwie najbardziej zapamiętane organizacje pozarządowe z terenu ziemi mieleckiej, których był założycielem.

Był autorem wielu dokumentów strategicznych dla powiatu mieleckiego, projektów związanych z  promocją przedsiębiorczości, edukacją ekonomiczną wśród młodzieży, prowadzeniem szkoleń aktywizujących dla bezrobotnych, edukacją obywatelską  i nowoczesnym rolnictwem. Wśród wielu nagród i odznaczeń, które otrzymał jest: Srebrny  Krzyż Zasługi oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Będzie Nam bardzo brakowało Jego wiedzy, doświadczenia i poczucia humoru.

Załaczniki do pobrania

# Plik Wielkość pliku Pobrania
1 jpg Królikowski Kazimierz 102 KB 114

Autor

LGD Prowent administrator

Skip to content