Uroczyste wręczenie nagród w ramach Konkursu plastyczno – fotograficznego „Najpiękniejszy zakątek obszaru LGD PROWENT”

ByLGD Prowent

Uroczyste wręczenie nagród w ramach Konkursu plastyczno – fotograficznego „Najpiękniejszy zakątek obszaru LGD PROWENT”

     Dnia 20.06.2024 roku o godz. 13.00 na terenie obiektu Ostoja SłowiAnka w Brzyściu Gmina Gawłuszowice odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu plastyczno-fotograficznego „Najpiękniejszy zakątek obszaru LGD PROWENT”, zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania „PROWENT”. Dodatkową atrakcją spotkania było zwiedzanie ZWIERZYŃCA usytuowanego na terenie obiektu.

Nagrody uroczyście wręczał Prezes Zarządu LGD PROWENT Pan Michał Deptuła, który podziękował wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i pogratulował pięknych prac konkursowych.

Zadanie konkursowe polegało na tym, aby w jak najciekawszy sposób przedstawić ciekawe miejsce / zakątek obszaru LGD PROWENT, fragment charakterystycznej architektury, krajobrazu lub zachowań ludzkich związanych z wypoczynkiem, rekreacją, z tradycją i dawnymi zwyczajami.

Dzieci najczęściej rysowały lokalne zabytki, kapliczki, kościoły, miejsca pamięci, miejsca rekreacyjno- turystyczne (place zabaw, parki, ogrody, lasy), fragmenty architektury obszaru, np. mosty. Podobnie w II kategorii wiekowej (zdjęcia) najwięcej prac przedstawiało fragmenty architektury (mosty), miejsca pamięci, zabytki, figurki, kapliczki, kościoły, miejsca wypoczynku i rekreacji obszaru PROWENT typu plaża na zakolu wiślanym, brzeg Wisły, stawy, rozlewiska.

Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią, pomysłowością, zastosowały różnorodne techniki i materiały plastyczne.

Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem najlepszych prac, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki.  Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: I – do 9 roku życia i II – od 10 do 16 roku życia. Komisja konkursowa wybrała laureatów oraz ze względu na dużą ilość prac przyznała specjalne wyróżnienia w I i II  kategorii wiekowej.

Wszystkim uczestnikom konkursu, ich rodzicom i pedagogom jeszcze raz gratulujemy. Dziękujemy za udział w konkursie  i włożony wysiłek w wykonanie prac.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach

Autor

LGD Prowent administrator

Skip to content